W dniach 15-17 października już po raz jedenasty zapraszamy Państwa do udziału w Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki. W trakcie trzech festiwalowych dni reprezentowane będą niemal wszystkie dziedziny nauki uprawiane na poznańskich uczelniach, albowiem festiwalowy program to prawie 300 różnorodnych imprez - dyskusje panelowe, wykłady specjalistyczne, pokazy, laboratoria, warsztaty, seminaria, wystawy, wycieczki, spektakle teatralne, koncerty, sesje posterowe czy pokazy filmowe. Ponownie również jego współtwórcami stała się większość szkół wyższych miasta Poznania, Polska Akademia Nauk i instytucje współpracujące z nami od lat ze środowiska pozauczelnianego.

Inauguracja Festiwalu odbędzie się 15 października 2008 roku o godz. 10.00 w siedzibie Ośrodka Nauki Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk przy ul. Wieniawskiego 17/19. Prof. dr hab. Jan Braciszewski wygłosi wykład inauguracyjny Życie dało życie, ale jak? poświęcony zagadnieniom teorii dziedziczenia i możliwościom przekazywania informacji biologicznej w strukturze DNA.

Ponadto, w ramach tegorocznej edycji Festiwalu zaproszenie do współtworzenia festiwalowego programu przyjęły koła naukowe ze wszystkich uczestniczących uczelni. W efekcie przygotowały one ponad 100 prezentacji, stając się prawdziwymi reprezentantami środowiska poznańskich studentów. W dużej mierze to właśnie dzięki nim coroczne święto poznańskich uczelni stanie się zamkniętym tematycznie i przestrzennie cyklem wymiany doświadczeń, myśli i poglądów studentów przygotowanym przy współudziale pracowników naukowych.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to niepowtarzalna okazja, by zapoznać się z dorobkiem naukowym z najróżniejszych dziedzin, poszerzyć wiedzę na temat specjalistycznych zagadnień, wziąć udział w różnorodnych prezentacjach i warsztatach oraz zrelaksować się, obcując ze sztuką na wystawach plastycznych i koncertach. Jesteśmy przekonani, że każdy z festiwalowych gości znajdzie w programie propozycje odpowiadające jego zainteresowaniom. Serdecznie zapraszamy!

dr Jacek Radomski
Dyrektor Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztukibuty do biegania
System reklamy Test